Tavaszi finomszerelékes horgászat.

Tippek, trükkök ...

Tavaszi finomszerelékes horgászat.

HozzászólásSzerző: tadis » 2011.03.16. 16:58

Milyen etetőanyagot használjunk kora tavaszi horgászatkor, keszegre és pontyra? :?:
tadis
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:32
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

Re: Tavaszi finomszerelékes horgászat.

HozzászólásSzerző: bosa83 » 2011.03.17. 19:44

Engem is érdekel a téma ezért mostanában utána olvastam.
A tapasztalt sporik ilyenkor kora tavaszra a sötétebb színű és élőcsalival tuningolt etetőt ajánlják, és ha aromásítani akarunk az alkoholosat javasolják.
Avatar
bosa83
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.03.16. 12:20
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

Re: Tavaszi finomszerelékes horgászat.

HozzászólásSzerző: tadis » 2011.03.21. 18:59

bosa83 írta:Engem is érdekel a téma ezért mostanában utána olvastam.
A tapasztalt sporik ilyenkor kora tavaszra a sötétebb színű és élőcsalival tuningolt etetőt ajánlják, és ha aromásítani akarunk az alkoholosat javasolják.

Az Ipolyon vizközti úsztatáshoz (dévérezésnél) az etetőhöz fele részben áztatott kenyeret használtam, ez az etetőt felemelte vizközé, ugyanis ott evett a hal a
felmelegedő vízben. Lehet hogy érdemes lenne tenni egy próbát, hátha működne a tavon is a felmelegedő vízben vízközti pecánál. ;)
tadis
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:32
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

Re: Tavaszi finomszerelékes horgászat.

HozzászólásSzerző: tadis » 2011.04.13. 16:56

Mivel fokozatosan melegszik a víz hőmérséklete,piros etetővel próbáltam a konzerv kukoricát horgon szólóban, és igy is húzta a kárász és a keszeg és persze a telepített ponty. Ezen felbátorodva etetőanyag nélkül, csak lőtt kukuricára ültem rá, egy szem horgon nyomva, és húzta szépen. Két szem horgon felső nyomva, ez is működött. Úgy gondolom hogy a telepített ponty a lőtt kukorica csobbanó hangjára állt rá az etetésre, és ráhúzta a többi kíváncsiskodót is.
Match módszerrel nyomom, és másfeles szélvizen 18/16-ban 12-es tűvel akadós helyen, gyönyörű kareszek és szép dévérek jönnek, jól indul a szezon. ;)

GÖRBÜLJÖN!
tadis
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:32
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

Re: finomszerelékes horgászat.

HozzászólásSzerző: gubogabor » 2013.08.25. 17:56

Egy Nógrádkövesdi napijegyes horgász Nándori Norbert éjszaka feeder bottal 38 kg-os harcsát fogott! Csali egyszem kukorica pufival lebegtetve.Gratulálok. Hajrá többiek van még benne több is !
Avatar
gubogabor
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.05.23. 21:04


Vissza: Horgászat

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron